Dziś zapraszam na trzeci dzień Wyzwania Blogowego z bloga www.senmai.pl

Co blogowanie zmieniło w moim życiu?

Bloga prowadzę stosunkowo od niedawna więc nie zanotowałam jeszcze zmian na naprawdę dużą skalę, natomiast uważam, że każdy bloger który traktuje blogowanie na poważnie, prędzej czy później przechodzi pewne zmiany.

Coś co najbardziej podoba mi się w idei blogowania, to rozwój. Siłą rzeczy w pewnych dziedzinach stajemy się coraz lepsi. Na przykład kwestie techniczno informatyczne, założenie bloga nie wymaga większych umiejętności, ale np. założenie własnej domeny, przeniesienie bloga na swój hosting, już tak.

blogowanie

Dążąc do coraz wyższego poziomu bloga musimy dowiedzieć sie mnóstwa nowych rzeczy, nauczyć jak obrabiać zdjecia, jak pisać ciekawe posty, jak pozyskać większą publiczność. Tak naprawdę jest tego mnóstwo i często stawiając pierwsze kroki w blogosferze nie mamy o tym pojęcia. Dlatego tak wiele blogów upada lub są pisane „do szuflady”.

Chcąc być coraz lepszym, a co za tym idzie posiadać więcej czytelników, musimy ciągle się rozwijać i doskonalić naszego bloga. I tak jak powiedziałam wyżej to mi się w blogowaniu podoba najbardziej. Stawiam sobie wysoko poprzeczkę, czytam codziennie różne poradniki, blogi i książki o blogowaniu oraz dążę do bycia coraz lepszą w tym co robię.

blogowanie

Kiedy trafiam po raz pierwszy na blog, który mi się podoba uwielbiam przeglądać
jego początki. To niesamowite jakie osoby prowadzące topowe blogi miały początki. Czasem były to naprawdę słabej jakości posty z kiepskimi zdjęciami. Przeglądając dalej widać niesamowite zmiany i rozwój zarówno autora jak i bloga samego w sobie. Warto się inspirować takimi osobami, tym bardziej kiedy zdarzają się momenty zwątpienia. Kiedy wydaję nam się, że nasz blog stoi w miejscu i mamy watpliwości czy to na pewno coś dla nas.

Ja uważam, że mimo tego iż mój blog jest jeszcze młody to zdążyłam się już sporo nauczyć i rozwinąć, jednak jest to ciagle początek i mam nadzieję rozwinąć się o wiele bardziej i dążyć do posiadania jak najlepszego bloga.