Slow life staje się coraz bardziej popularnym pojęciem. Natrafiają na nie osoby, które oczekują od życia czegoś więcej niż tylko to do czego popycha nas medialny konsumpcjonizm.

To osoby, które męczy życie w pośpiechu, jedzenie fast foodów i wszelka powierzchowność.

Jak łatwo się domyśleć taki styl życia nie jest dobry, ani zdrowy zarówno dla naszej kondycji fizycznej jak i psychicznej.

Czym jest SLOW LIFE ?

Oczywiście całym przeciwieństwem tego co negatywne w pośpiesznym życiu. Powolność kojarzy nam się raczej negatywnie z osobą opóźnioną, ewentualnie flegmatyczną, ale na pewno jest to określenie pejoratywnie. Natomiast w kontekście życia może pomoc nam w wartościowym i pełnym uważności świadomym życiu.

Zatem czym jest slow life? Filozofia slow life pozwala nam zrobić coś powoli, dokładnie i dzięki temu czerpać z tego więcej przyjemności. Chodzi również o balans, życie w zgodzie ze swoim ciałem i duszą. To swego rodzaju przewartościowanie życia. Skupienie się na tym co sprawia nam przyjemność, co jest wartościowe i dobre, zarówno dla na jak i naszego otoczenia. To również bardziej świadome życie. Podam przykład odżywiania. Zamiast połykać kolejnego hamburgera, powoli i przemyślanie przygotowujemy swój posiłek, z którego czerpiemy przyjemność oraz niezbędne wartości dla naszego ciała.

Oczywiście nie wszystko trzeba robić powoli, można jeździć na rowerze, czy biegać. Nie chodzi tu o dosłowność, a raczej włączenie myślenia we wszystko co robimy, zamiast bezmyślnego powtarzania czy odtwarzania.

W slow life życia rodzinne i wartościowe przyjaźnie są bardzo ważne. Nie liczy się ilość ale jakość. Spędza się czas z rodziną, jest się tu i teraz. Ważne rzeczy są ważne, a nie zaniedbywane przez ciągły pęd do sukcesu.

To jest życie proste, wartościowe pełne balansu i jakości.

Co zalicza się do Slow Life?

To ruch zdecydowanie nowy i ciągle się rozwija ale na tą chwile możemy do niego zaliczyć:

Slow Food – przeciwieństwo Fast Food. Jedzenie zdrowo, nie w pośpiechu, czerpanie przyjemności z jedzenia najczęściej w domu z rodzina lub przyjaciółmi. Często jest to kuchnia wegańska czy wegetariańska, ale nie zawsze.

Slow life

Slow Fashion – Nie pędzenie ślepo za ciągle zmieniającymi się trendami i nie kupowanie pod impulsem chwili. To przemyślane zakupy jakościowych i potrzebnych nam ubrań. Często wiążemy slow fashion z minimalizmem i tzw. Capsule Wardrobe.

To najczęściej minimalizm we wnętrzach i Slow beauty, nie wiem czy istnieje takie pojecie czy właśnie je wymyśliłam natomiast chodzi o podejście do kosmetyków, nie nadużywanie ich i znowu wybieranie tylko tych dobrej jakości, a najczęściej robienie samemu.

slow life

Slow life to również delektowanie się i doświadczanie chwili, chwili jakościowej i wartościowej, to po prostu celebrowanie życia.

Zachęcam też do odwiedzenia moich ulubionych stron o slow life:

StyleDigger

Kameralna

Co myślicie o Slow Life? Czy jest to potrzebny i ciekawy styl życia, czy może kolejna moda? Ja jestem zachwycona ideą wszystkiego co „Slow” i mam zamiar wprowadzić w życie jak najwięcej powyższych wartości.