Dubaj, Burj Khalifa i Dubai Mall

Wracając z Bahrajnu do Polski zdarzyło mi się spędzić przypadkiem 24 godziny w Dubaju 😉 Jako, że miałam krótką przerwę między samolotem z Bahrajnu do Dubaju, a drugim z Dubaju do Warszawy i ten pierwszy miał opóźnienie, to na drugi po prostu nie zdążyłam. Nie narzekałam specjalnie kiedy dostałam hotel, wyżywienie oraz możliwość spędzenia 24 godzin w Dubaju.Co prawda zwiedzanie tego miasta w środku lata jest raczej gorącym doświadczeniem i w zasadzie zwiedzanie jako takie nie jest możliwe, na szczęście jest wiele atrakcji znajdujących się w środku, jak na przykład Dubai Mall, w którym spędziłam większość dnia. Jest to centrum handlowe, które w środku posiada cuda. Między innymi: lodowisko, wielkie akwarium z rekinami, fontanny, teatr czy souk, czyli tradycyjny targ. A zaraz obok centrum znajduję się najwyższy budynek świata – Burj Khalifa – 829 m.

Mój hotel znajdował się tuż przy lotnisku, z którego jest świetny dojazd do centrum. Zaraz przy lotnisku jest metro, które zatrzymuje się przy Burj Khaifa i Dubai Mall, a stamtąd prowadzi przeszklony kanał prosto do centrum handlowego, choć jest to niemały spacer, ok. 15 minut.

Na samo centrum handlowe trzeba sobie zarezerwować dobrych kilka godzin, jest tez mnóstwo atrakcji dla dzieci, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Zwiedzanie Burj Khalifa najlepiej zarezerwować wcześniej przez internet ponieważ są ogromne kolejki, mi niestety nie udało się tam dostać.

Dubai Mall

 

Dubai mall

Po centrum handlowym samochodem!

 

Dubai mall

Dubai mallAkwarium z rekinami

Dubai mall

Dubai mall

Dubai mallLodowisko

Dubai mall
Souk – targ

Dubai mall

Dubai mall
Wodospad

Dubai mall

Tak wyglądały zdjęcia zaraz po wyjściu z Dubai Mall na zewnątrz (obiektyw był zaparowany przez wysoką temperature ok. 50stopni w cieniu i wysoką wilgotność powietrza).

Dubai mall

Tu ten sam widok po przetarciu obiektywu

Dubai mall

Burj Khalifa

Bardzo podobała mi się ta krótka wycieczka po Dubaju. Zachwycił mnie swoją nowoczesnością i rozwiązaniami, których nie ma w Europie. Oczywiście mam ogromny niedosyt i mam nadzieję, że niedługo tam wrócę na dłużej 🙂

A Wy byliście w Dubaju? Lub planujecie być? Co Wam się wydaje tam najciekawsze?