Praca w Dubaju to nie jest prosta sprawa. Zanim się na to zdecydujecie warto rozeznać się w tutejszym rynku pracy, w ramach Waszej branży. Najłatwiej mają wysoce wykwalifikowani specjaliści: lekarze, architekci, informatycy, itd. To nie znaczy, że reszcie nie uda się znaleźć pracy, ale będzie to o wiele trudniejsze. Należy jednak pamiętać, że „najniższe” zawody takie jak: kelnerzy, pracownicy budowlani czy gosposię, są tutaj obsadzane przez azjatycką, tanią siłę roboczą, a wynagrodzenie jest mniejsze niż w Polsce.

Przy rozpatrywaniu konkretnych już ofert pracy należy również pamiętać o wysokich kosztach utrzymania, nie porównujcie więc wynagrodzenia z Polski, a raczej kalkulujcie je w stosunku do kosztów utrzymania. Patrz wynajem mieszkań.

Praca w Dubaju

Zanim przyjedzie się do Dubaju w tzw. „ciemno” warto zacząć wysyłać swoje CV wcześniej. Większe firmy i korporacje zazwyczaj prowadzą rekrutację w conajmniej kilka tygodni ,więc jeśli zacznie się aplikować np. 3 tygodnie przed przyjazdem jest duża szansa, że zaraz po przyjeździe będziemy mieć pierwszy telefon.
Dobrym rozwiązaniem jest mieć przed przyjazdem dubajski numer telefonu, ponieważ niektórzy pracodawcy nie dzwonią w sprawie rozmowy rekrutacyjnej tylko dlatego, że osoba ta przebywa w innym kraju. Więc jeśli ma się taka możliwość można poprosić kogoś na miejscu o zakup karty do telefonu i przesłanie numeru, lub podać w CV numer znajomego mieszkającego w Dubaju.
Dużo przed przyjazdem najlepiej aplikować bezpośrednio na stronach firm, np. jeśli chodzi o hotele, każdy hotel na swojej stronie internetowej posiada zakładkę ‚careers’.
W ten sposób również można aplikować do agencji rekrutacyjnych.
Takich jak:

http://www.gulftalent.com/
http://www.hays.ae/
http://www.charterhouseme.ae/
http://www.adeccome.com/
http://www.bacme.com/

Bezpośrednio po przyjeździe natomiast można zacząć wysyłać swoje CV przez portal dubizzle. Jest tam mnóstwo ogłoszeń o bardzo różnych stanowiskach, nie polecam zaczynać aplikować przez tą stronę nie będąc jeszcze w kraju, ponieważ duża część z tych ogłoszeń jest „na już”.
Myślę jednak, że szukanie pracy bezpośrednio przez strony firm, w których chcielibyśmy pracować jest jednak lepszą opcją bo możemy znaleźć naprawdę dobrą pracę w wymarzonej firmie. Natomiast trzeba pamiętać, że ta opcja może wymagać dużo więcej czasu. W ten sposób powinniśmy dać sobię około miesiąc, jeśli potrzeba nam czegoś na szybko to najlepszą opcją będzie jednak dubizzle.

Powodzenia !

praca w Dubaju