Mój post dotyczący naszej rodzinnej pasji wywołał wsród Was spore zainteresowanie, w związku z tym postanowiłam napisać o tym coś więcej.

Zaczęłam trenować dwa lata temu. Nigdy wcześniej nie byłam specjalnie aktywna fizycznie. Tzn. wiadomo, od czasu do czasu jakiś fitness, pilates, basen, rower. Ale nic na poważnie, nic przez dłuższy czas No i co za tym idzie, bez większych efektów.
Aż do czasu.

Sporty walki

Zawsze lubiłam sporty walki, już jako mała dziewczynka zasuwałam w kimonie na treningi karate. Jednak to nie było to, a może byłam zbyt mała (zaczęłam w wieku 8 lat) żeby rozwijać jakąś swoją pasję na poważnie. Pamiętam, że wolałam bawić się z dziećmi na podwórku niż iść na trening, który po prostu po jakiś trzech latach mi się znudził.
Kiedy spróbowałam tajskiego boksu odrazu się zakochałam i poczułam, że to TO!
Trenowałam przez trzy tygodnie codziennie! Walczyłam z zakwasami, zmęczeniem, drobnymi urazami. W końcu dopiero zaczęłam po latach bezruchu.
Już po miesiącu moje ciało zaczęło się zmieniać, nabrałam mięśni, siły i pewności siebie. Myślę, że to ostatnie to magiczne działanie sztuk walki. Człowiek staje się bardziej pewny siebie, wyzbywa się wielu kompleksów. Ja do tego czułam, że zaczynam się spełniać, że dbam o siebie robiąc coś co kocham.

sporty walki
Oczywiście nie każdy musi lubić sporty walki, dla niektórych to będzie bieganie, dla innych zwykły fitness, a jeszcze inni bedą tańczyć. Niesłychanie ważne jest to żeby znaleźć swoją aktywność fizyczną, która pewnie wyciśnie z nas siódme poty, ale rownież wytworzy miliony endorfin, które dadzą nam siły także psychicznej.
Tym, którzy ciągle jeszcze szukają polecam spróbować sportów walki. Tu rownież jest szeroki wachlarz możliwości. Jest boks olimpijski, czyli walka w stójce wykorzystująca jedynie ciosy ręczne. Jest kickboxing, czyli oprócz ciosów boksu jest też kopanie, tajski boks który oprócz tego co zawiera kickboksing ma jeszcze kopnięcia kolanami oraz uderzenia łokciami. Są też walki na ziemi takie jak judo (dużo rzutów) czy jiu-jitsu. Oraz tak ostatnio popularne MMA (MIXED MARTIAL Arts) czyli mieszanka prawie wszystkich wymienionych przeze mnie stylów. Jest też mnóstwo innych, starałam się wymienić te najbardziej popularne.

Dajcie znać, czy wy uprawiacie jakiś sport i śmiało pytajcie jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej na temat sportów walki, postaram się odpowiedzieć.