Jeśli chodzi o wizę do Zjednoczonych Emiratów Arabskich to my, polacy dostajemy takową wizę turystyczną przy wjeździe do kraju, jest ona bezpłatna i ważna 30 dni. Po upływie tych 30 dni jest tak zwany grace period, czyli dodatkowe 9 niepłatnych dni. Po upływie w sumie 39 dni, jeśli wizy nie przedłużymy, płacimy karę. Za pierwszy dzień (czyli 40ty po przyjeździe) kara wynosi 300 dh, za każdy następny dzień jest dodatkowe 100 dh.

Visa Run

Na szczęście jest na to sposób, a mianowicie Visa Run. Polega ona na przekroczeniu dowolnej granicy, i ponownym wjeździe do Emiratów, a co za tym idzie otrzymaniu kolejnej, darmowej wizy na 30+9 dni. Jest to sposób bardzo popularny, a najczęściej wybieranym przejściem granicznym jest Hatta, granica z Omanem. Koszt wizy do Omanu to 50 dh.
Ja na taką wycieczkę wybrałam się w zeszłym tygodniu. Po drodze można podziwiać niesamowicie malowniczą pustynie z czerwonym piaskiem i góry Omańskie.

Przepisy wizowe zmieniają się bardzo często, więc w razie potrzeby należy sprawdzić aktualność powyższych informacji.

Dodam jeszcze, że usługi „Visa Run” świadczone są również przez przez prywatnych przewoźników. Wystarczy znaleźć taką firmę, zarezerwować miejsce, a oni już zawiozą tam gdzie trzeba w celu przedłużenia wizy.

Visa Run


Visa Run


 W drodzę powrotnej zatrzymałyśmy się na kawę w bardzo malowniczo usytuowanym hotelu.

Visa Run
 
Visa Run


Świąteczne dekoracje. A piernik pachniał tak niesamowicie, że obie prawie go zjadłyśmy 😉
Visa Run
Visa Run
Visa Run