Wegański koktajl to świetna propozycja na dodatek do śniadania, lub drugie śniadanie. Orzeźwiające, energetyczne pełne witamin! Dziś będzie banan w towarzystwie kiwi. Tworzą świetne połączenie. Słodki i krzepiący banan z orzeźwiającym, kwaskowatym kiwi.

Orzeźwiajacy, wegański koktajl na śniadanie

Produkty:

– banan,

– kiwi,

– dowolne mleko roślinne,

Opcjonalnie:

– otręby owsiane.

Oczywiście miksujemy! 🙂

A oto efekt:

orzeźwiajacy wegański koktajl

Dlaczego warto pić koktajle i soki?

  1. Więcej owoców i warzyw. Zazwyczaj nie jesteśmy w stanie zjeść jednorazowo więcej niż kilka sztuk owoców i/lub warzyw. W momencie kiedy zmieniamy je na stan płynny jesteśmy w stanie wprowadzić do organizmu więcej witamin niż zrobilibyśmy to jedząc tylko np. jabłko i banana. Warto odżywić się takim sokiem/koktajlem raz dziennie. Oczywiście mowa tu o świeżo wyciskanych / blendowanych napojach, nie o tych gotowych kupionych w sklepie.
  2. Zdrowe słodycze. Bo któż z nas nie miewa momentu pt. „zjadł/a bym coś słodkiego” no kto?! 🙂 Taki sok i koktajl to świetny sposób na zaspokojenie ochoty na słodycze w zdrowy sposób.
  3. Magiczne dodatki Koktajl i sok to świetny sposób na „przemycenie” wartości, których normalnie byśmy nie zjedli, świetnym przykładem jest sproszkowany młody jęczmień, który sama stosuje. Może to być też błonnik w proszku, a nawet witamina C.

Ja jestem absolutną fanką wszelkich soków i koktajlów, a Wy lubicie? Pijecie?