Raz w roku odbywa się wiosna kultury w Bahrajnie, jest to festiwal trwający około dwóch miesięcy, w ramach którego mają miejsce przeróżne wydarzenia kulturalne.

Wiosna kultury w Bahrajnie

Od wykładów, przez wystawy, aż po występy teatralne, muzyczne i taneczne. Ja jako wielka fanka teatru postanowiłam znaleźć ciekawe wydarzenie teatralne i zdecydowanie mi się to udało!
wiosna kultury w Bahrajnie

Teatr Pilobolus przyjechał do Bahrajnu aż ze Stanów Zjednoczonych, gdzie powstał w 1971 roku.

Przyznam, że nazwa teatru niewiele mi mówiła, ale jako, że naprawdę jestem spragniona sztuki teatralnej poszłam na spektakl z wielką chęcią. I przyznam szczerze, że była to jedna z najlepszych decyzji jakie podjęłam w sferze kulturalnej w swoim życiu.
 
Było to głównie przedstawienie za pomocą cieni, z podkładem muzycznym, momentami ukazywali się aktorzy, natomiast przede wszystkim była to gra bez słów. Aktorzy teatru są świetnie wytrenowanymi, w zasadzie, sportowcami, patrząc na ich budowę ciała można wyobrazić sobie godziny ciężkich treningów. Teatr ten wielki nacisk kładzie na trening fizyczny, siłę i elementy akrobacji.
 
wiosna kultury w Bahrajnie
Widać niesamowity profesjonalizm grupy, przedstawienie było dopięte na ostatni guzik. A efekt gry cieni połączony z muzyką i świetnym scenariuszem, rewelacja!
Treścią przedstawienia był sen małej dziewczynki, który jak to zwykle w snach bywa, był bardzo nierzeczywisty, w zasadzie zupełnie fantastyczny. W śnie dziewczynka przeżywa różne przygody, łącznie z zamienieniem się w psa, który wraz z nowym znajomym podróżuje samochodem, a następnie zostaje złapany do cyrku.
Jeśli kiedykolwiek będziecie mieć okazję uczestniczyć w przedstawieniu teatru Pilobolus, to nawet się nie zastanawiajcie !
Podczas spektaklu nie można było robić zdjęć więc zachęcam Was do odwiedzenia kanału youtube teatru. TUTAJ
A poniżej jedyne zdjęcie jakie zrobiłam, już po spektaklu.

 

wiosna kultury w Bahrajnie
A Wy byliście kiedyś na przedstawieniu teatru cieni? Jeśli nie to idźcie koniecznie kiedy tylko będziecie mieli okazję !